Bezpłatna wycena tel. 737 351 590

Przygotowanie do przeprowadzki mieszkania

Ważnym i delikatnym elementem każdego mieszkania lub domu jest szkło. Najbardziej odpowiednim materiałem do zabezpieczenia jest szary papier – w odróżnieniu od gazety nie pozostawia farby drukarskiej. Odpowiednio pakując i owijając elementy ze szkła unikniemy dodatkowych strat finansowych.

W przypadku przygotowania luster do przeprowadzki warto wykonać taśma malarską (kolorową) znak X na całej powierzchni. Dodatkowo z każdej strony obłożyć kartonami i na koniec owinąć folią bąbelkową. W taki sposób zabezpieczone lustro dotrze na miejsce w nienaruszonym stanie.

Jeżeli w domu lub mieszkaniu posiadamy zarówno porcelanowe talerze, jak i plastikowe, warto je wykorzystać przekładając je na przemian. Pozwoli to zabezpieczyć przed wyszczerbieniem lub zbiciem. Dodatkowo układając je w kartonie można wykorzystać nadmuchane woreczki jako tak zwane wypełniacze.

Inne elementy do przewiezienia

W celu zabezpieczenia materacy można użyć prześcieradeł z gumką. Z każdej strony należy założyć jedno, co zabezpieczy materac przed zabrudzeniem lub zakurzeniem. W przypadku transportu mebli, jak szafy i komody można wykorzystać folię spożywczą do owinięcia w koło, co oszczędzi nam dużo czasu na jej wypakowanie i zapakowanie. Trzeba jednocześnie pamiętać o wyciągnięciu ciężkich rzeczy, takich jak książki, aby ułatwić przenoszenie. Książki możemy zapakować do torby podróżnej na kółkach, dzięki czemu oszczędzimy nasz kręgosłup.

Lustro powinno być odpowiednio zabezpieczone przed transportem
Talerze powinny być szczególnie zabezpieczone przy przeprowadzce
Skorzystaj z usług przeprowadzki w celu przewozu materaca