Pasy na meble a prawidłowy transport

Przewożenie mebli wiąże się z dużym ryzykiem – ze względu na ich spore gabaryty i wagę wymagają transportu w odpowiednio dużym pojeździe, a co więcej, niezabezpieczone z łatwością ulegają uszkodzeniom. Możemy jednak temu zaradzić i odpowiednio zaplanować przewóz mebli. Jak sobie z tym poradzić?

Pasy transportowe – pomoc w przewozie mebli

Zanim zajmiemy się załadunkiem i przewozem mebli, odpowiednio je przygotujmy. Podstawą jest ich opróżnienie. Pamiętajmy też, że w niektórych wypadkach możemy zdecydować się na rozmontowanie komody, łóżka, regału czy szafy i na przewiezienie poszczególnych części w paczkach. Niezbędne jest również właściwe zabezpieczenie naszych sprzętów – w tym przypadku doskonale sprawdzają się folia stretch, folia bąbelkowa albo pianka tapicerska, które zabezpieczą meble przed porysowaniem, obiciem i odpryskami. Do ochrony mebli na czas transportu możemy wykorzystać także tekturę lub styropian.

Pasy na meble- przy załadunku i transporcie

Załadunek mebli oraz ich prawidłowy transport przebiegną sprawnie i bezpiecznie, gdy skorzystamy z usług firmy przeprowadzkowej. Dobry przewoźnik posiada specjalne pasy na meble oraz wózki transportowe, dzięki którym ich przenoszenie jest o wiele łatwiejsze i komfortowe. Do ustabilizowania przewożonych przedmiotów stosowane są też pasy transportowe, które chronią je przed uszkodzeniem na skutek zmiany położenia w czasie jazdy. Jeśli więc zależy nam na bezpiecznym transporcie mebli – szczególnie ręcznie robionych lub antyków – pomoc firmy transportowej będzie nieoceniona.