Jak wybrać firmę do przeprowadzki?

Kiedy mamy przed sobą perspektywę przeprowadzki – zarówno z biura, jak i z mieszkania – zaczynamy zastanawiać się, którą firmę transportową wybrać. Ważne jest bowiem, aby nasze rzeczy zostały dostarczone do miejsca przeznaczenia w stanie nienaruszonym. Na co zwrócić uwagę przy wyborze takiej firmy?

Podstawowe kryteria wyboru

Decydując się na firmę transportową, musimy wziąć pod uwagę kilka istotnych rzeczy, którymi takie przedsiębiorstwo nam oferuje.

Doświadczenie

Przede wszystkim doświadczenie – dzięki niemu pracownicy z profesjonalizmem i odpowiednimi umiejętnościami zadbają o nasz dobytek. Poza tym firma taka powinna być odpowiednio zaopatrzona w niezbędne materiały typu folia bąbelkowa czy kartony. Ułatwi nam to zapakowanie własnego dobytku, a pomoc fachowców – odpowiednie ich przetransportowanie. Niezbędny jest również odpowiednio przystosowany samochód.

Ubezpieczenie

Kolejną sprawą jest posiadanie przez wybraną firmę ubezpieczenia OC. Tylko dzięki temu mamy pewność, że gdyby przypadkiem nasze rzeczy uszkodziły się w trakcie transportu, uzyskamy za nie odpowiednią gratyfikację finansową. Spowoduje to, że będziemy mogli kupić nowe, potrzebne nam produkty.

Koszt

Firma transportowa powinna nam również zaproponować odpowiednie ceny – wskazując dokładnie, za co i jaką kwotę zapłacimy. Jednocześni zapewni nam tym samym odpowiednią dokumentację wyszczególniającą poniesiony przez nas wydatek, bez żadnych niespodzianek i ukrytych kosztów. Także podpisanie umowy z taką firmą należy do jednym z podstawowych obowiązków. Zapewnimy sobie tym dodatkowe bezpieczeństwo naszych rzeczy.

Biorąc pod uwagę wszystkie z wymienionych parametrów, mamy większą pewność, że wybierzemy najlepszą firmę przeprowadzkową z możliwych