Transport akwarium

Przeprowadzka wiąże się z koniecznością przetransportowania wielu przedmiotów – zarówno ciężkich, jak i lekkich o różnych gabarytach. Wśród nich znajdziemy także elementy nietypowe i delikatne, do przewozu których należy się odpowiednio przygotować. Jak poradzić sobie choćby z transportem akwarium?

Jak przewieźć akwarium?

Przewóz akwarium możliwy jest najczęściej jedynie wtedy, gdy opróżnimy je z wody i np. przelejemy ją do mniejszych naczyń. W przypadku dużych i ciężkich zbiorników konieczne będzie również usunięcie podłoża. Rybki oraz rośliny z akwarium umieszczamy w woreczkach z wodą bądź w tymczasowych pojemnikach.

Należy pamiętać, że podobnie jak inne szklane przedmioty, transport akwarium wymaga odpowiedniego zabezpieczenia, aby można było je przewieźć w stanie nienaruszonym. Transport warto zlecić wyspecjalizowanej firmie przeprowadzkowej, która ma doświadczenie w przewozach przedmiotów delikatnych i nietypowych. Dzięki temu unikniemy kłopotów z samodzielnym transportem zbiornika i zyskujemy pewność, że bezpiecznie dotrze on w miejsce docelowe.