Jak przewozić rzeczy delikatne?

Podczas przeprowadzki niezwykle istotne jest, aby zachować w nienaruszonym stanie przewożone rzeczy. A co, jeśli mamy do przeniesienia produkty niezwykle delikatne, takie jak np. szkło, porcelana czy sprzęty elektroniczne? Jak je zabezpieczyć, aby dotarły bezpiecznie do nowej lokalizacji?

Najważniejsze – dobrze zapakować

Każdą przewożoną rzecz trzeba odpowiednio zapakować. Możemy tutaj wykorzystać folię bąbelkową, papier, nadmuchiwane woreczki, styropian i kartony.

Elementy delikatne dobrze jest zawinąć w szary papier, a następnie w folię bąbelkową. Tak zapakowane włożyć do kartonu. Dobrym rozwiązaniem jest dodatkowo wypełnienie pudełka styropianowymi kulkami lub nadmuchanymi woreczkami. Da nam to gwarancję bezpieczeństwa przenoszenia. Zmniejszy się też ryzyko zniszczenia delikatnych, ważnych dla nas rzeczy.

Jeśli pakujemy rzeczy kruche, ale niewielkie, dobrze jest umieścić je razem w jednym kartonie. Każdą z nich zawijamy osobno w folię bąbelkową, a następnie układamy obok siebie w pudełku. Trzeba tylko jeszcze pamiętać, aby powstałą podczas takiego zabiegu wolną przestrzeń dodatkowo wypełnić np. styropianem.

Możemy również wykorzystać metodę tzw. podwójnego pakowania. Polega ona na tym, że rzeczy pakujemy do mniejszego kartonu, który następnie wkładamy do większego – wyłożonego styropianem czy folią bąbelkową.

Koniecznie trzeba też pamiętać, aby na zewnętrznym opakowaniu napisać duży znak „X” – poinformuje on pracowników firmy transportowej, że w kartonie znajduje się delikatny asortyment.

Wszystkie te zabiegi sprawią, że rzeczy dotrą do miejsca przeznaczenia w stanie nienaruszonym.