Transport lodówki poziomo – właściwy?

Konieczność przewozu lodówki stawia przed domownikami duże wyzwanie. Problematyczność wynika często ze sporych gabarytów urządzenia. Ze względu na swoją konstrukcję, często spotykany, transport lodówki w pozycji poziomej jest nieprawidłowym rozwiązaniem. Jak zatem przygotować lodówkę do przeprowadzki i prawidłowo ją przewieźć?

Jak przygotować lodówkę do transportu?

Aby ułatwić sobie transport lodówki pionowo, niezbędne jest jej odpowiednie przygotowanie. Przede wszystkim urządzenie powinno być opróżnione ze wszystkich produktów spożywczych przechowywanych w chłodziarce oraz zamrażarce. Dodatkowo, co najmniej na jeden dzień przed planowanym przewozem, lodówkę i zamrażarkę należy rozmrozić i osuszyć – to także dobry czas na to, aby wyczyścić sprzęt.

Czy trzeba wyjąć szuflady z lodówki?

Pamiętajmy również o wyjęciu z lodówki wszelkich ruchomych elementów – półek, szuflad, organizerów itp. Pakujemy je osobno, co pozwoli uniknąć uszkodzenia lub naruszenia przez nie wewnętrznych ścianek chłodziarki. Na koniec zamykamy drzwi lodówki i oklejamy je taśmą lub folią stretch, aby nie otworzyły się w czasie przewozu.

Prawidłowy transport lodówki – tylko pionowo

Należy pamiętać, że producenci odradzają transport lodówki w poziomie, natomiast zalecają ich transport pionowy. Transport lodówki poziomo nie gwarantuje bowiem, że sprzęt zostanie dostarczony na miejsce w nienaruszonym stanie (głównym winowajcą tego stanu jest zamontowany w lodówce agregat). Z tego powodu, jeśli nie dysponujemy odpowiednio dużym samochodem, dobrym pomysłem jest powierzenie transportu lodówki wyspecjalizowanej firmie. W jej pojeździe transportowym urządzenie zostanie ustawione w pionie, stabilnie przymocowane i zabezpieczone przed obijaniem się. My natomiast zyskamy pewność, że nasz sprzęt dotrze w nowe miejsce w pełni sprawny i gotowy do dalszej pracy.

Ile trwa i kosztuje transport lodówki?

Cena samodzielnego przewiezienia lodówki zaczyna się od 69zł i trwa w zależności od odległości – od godziny do kilku godzin. W przypadku zamówienia kompleksowej przeprowadzki transport lodówki jest wliczony w cenę. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu po bezpłatną wycenę.