Ile kosztuje transport mebli?

Tak już jest, że w każdym miejscu, w którym mieszkamy, otaczamy się przedmiotami, kolekcjonujemy różne rzeczy, a po pewnym czasie zbiera się tego dość sporo. Szczególnie dotyczy to mebli. Gdy przychodzi czas przeprowadzki, obawiamy się, jak to wszystko zabierzemy i ile to będzie kosztować. Tak naprawdę jednak nie powinniśmy bać się ani tego, ani samej przeprowadzki, ponieważ korzystając z usług profesjonalnej firmy przeprowadzkowej, mają Państwo pewność konkurencyjnych cen, jak i doskonale wykonanej usługi.

Od czego zależą stawki za transport mebli

Generalnie nie da się określić jednej stawki dla każdej przeprowadzki, bo koszt transportu, załadunku i rozładunku mebli zależy od wielu czynników.

  • Od tego, jaką odległość będzie trzeba pokonać, by przetransportować meble.
  • Od wielkości i ilości mebli. Zdarzają się przecież różne sytuacje: raz będą to standardowe meble jak szafa, biurko czy komoda, innym razem kolekcja drogich i wyjątkowych antyków. Trzeba to wziąć pod uwagę, by wycenić odpowiednio taką usługę,
  • Ważne też, jakie są miejsca załadunku i rozładunku. Łatwiej i szybciej wnieść meble na parter niż na trzecie piętro. Tak samo nie zawsze w danym budynku jest winda itd.

Każda sytuacja jest inna, więc nie da się sztywno wycenić takiej usługi. W naszej firmie na przykład przybliżone ceny kształtują się tak, że na terenie miasta ta usługa kosztuje już około 100 złotych, poza granicami miasta wynosi zaś 1,50 zł za kilometr. Żeby jednak dokładnie określić, jaki będzie koszt przewiezienia Państwa mebli, trzeba wziąć pod uwagę wymienione wcześniej czynniki. To pozwoli na ustalenie uczciwej, satysfakcjonującej obie strony, ceny.